Ovocné/Fruit automaty zdarma ?

Automaty, na jejichž válcích se otáčejí symboly ovoce a případně i šťastné sedmičky , zvonky a symboly BAR, patří asi k největším klasikám nejen v zahraničních a českých online casinech, ale také v kamenných casinech a hernách. V minulosti bylo ovoce na válcích nejčastější téma, se kterým jste se mohli u jednorukých banditů setkat, a i v dnešní éře online hazardních her jsou tyto automaty velmi oblíbené. Svědčí o tom i fakt, že ve většině online casin mají tyto automaty svou vlastní kategorii s názvem“ovocné“ nebo „fruit“. Číst více

Seřadit podle
nejhranější
nejhranější
nejlépe hodnocené
nejnovější

Co hráče láká na automatech s ovocem

Jak už bylo řečeno, automaty, kde tvoří výherní linie symboly ovoce, se řadí k naprosté klasice už od dob fyzicky existujících automatů v hernách a kamenných casinech. Díky tomu je s nimi spojená jistá dávka nostalgie a vzpomínky na staré dobré časy. Na rozdíl od svých jednorukých předchůdců, kteří měli obvykle tři válce, tři řady a často jen jednu výherní linii, mají jejich virtuální následovníci řadu variant a alternací. Díky online prostředí dostali herní vývojáři totiž skvělou příležitost s osvědčenou klasikou experimentovat a zkoušet do ní přidat některé z aspektů moderních video automatů se sofistikovanými herními mechanismy. Asi nenajdete jediného herního vývojáře, který by nevytvořil klasický automat s ovocem nebo jeho modernější verzi. Díky tomu mají tyto hry širokou základnu příznivců.

Pokud máte rádi ovoce, je jen na vás, jestli si vyberete jednoduchý automat, kde pouze roztáčíte válce, nebo hru se speciálními funkcemi, bonusy a dalšími vylepšeními. Mezi ně se řadí například symboly wild a scatter, díky kterým máte větší šanci na trefení výherní linie nebo spuštění bonusových kol. Právě bonusová kola s volnými zatočeními jsou jednou z možností, jak hrát ovocné automaty zdarma. Další možností je využít welcome balíčky nebo nabídky v promoakcích jednotlivých online casin a hrát automaty s otočeními zdarma nebo bonusovými penězi do hry. Dalším důvodem, proč hráče lákají automaty se symboly ovoce je atmosféra minulosti a klasické hraní v hernách nebo casinech. V tomto ohledu se automaty s ovocem v mnohém blíží starým retro automatům.

Ovocné symboly na automatech

Jak byo již zmíněno výše, tak ovocné ssymboly jou s automaty spojeny od nepaměti. Zdee je seznam všech symbolů, které se nejčastěji vyskytují.

Časté a základní ovocné symboly:

 • Fruit ovocné symboly z automatů
  Ukázka základních symbolů ovocných automatů. Fruit symboly

  Třešně – 🍒

 • Melouny – 🍉
 • Víno – 🍇
 • Švestky – ?
 • Citrony – 🍋
 • Pomeranče – 🍊

Neovocné nebo méně časté symboly:

 • Sedmičky – 🎰
 • Zvonečky – 🔔
 • Hvězdy – ⭐️
 • Banány – 🍌
 • Jahody – 🍓
 • Bary – BarBarBar

Jak hrát ovocné automaty

Automaty s tématikou ovoce bez zaváhání pozná úplně každý hráč. Na rozdíl od her, které najdete v kategoriích, jako jsou dobrodružné, sci-fi fantasy, retro nebo inspirované legendami, literaturou, filmy a mnoha dalšími, je u automatů s ovocem na první pohled jasné, o co ve hře půjde. Jednoduše řečeno o sbírání stejného druhu ovoce. Na válcích těchto her se obvykle otáčejí symboly citrónů, pomerančů, třešní, melounů, švestek, ale můžete na nich najít i exotičtější ovoce a někdy dokonce zeleninu. U většiny z nich se objevují také symboly šťastných sedmiček, zvonků a symboly BAR. Většinou jsou tyto symboly kreslené a vyobrazené v komiksovém duchu.

Při hře je pak vaším úkolem posbírat na výherních liniích co nejvíce kusů stejných symbolů. Herní strategie velmi záleží na tom, jestli si vyberete tříválcové, čtyřválcové nebo pětiválcové automaty. U her se třemi válci jednoduše zvolíte výši sázky a snažíte se trefit výherní linii. U automatů s více válci, s netradičním rozložením herního plánu nebo herními mechanismy vstupuje do hry a herní taktiky více proměnných. Především v nich najdete více herních linií, na které můžete sázet, a také rozmezí sázek, které se následně přepočítává na jednotlivé výherní řady. Máte zde také více možností, jak trefit výherní linii. Může se jednat například o symboly wild a scatter, které navíc mohou po válcích expandovat, zůstat na své pozici přilepené, sdružovat se nebo vám jinak pomáhat k výhře.

Nejlepší fruit automaty

Asi neexistuje kategorie automatů, ve které byste našli tolik variant na jedno téma. Pokud jste nováček ve světě online hraní, vyplatí se nejprve vyzkoušet jednodušší automaty, poznat herní systém a pak se teprve pustit do komplikovanějších mechanismů. Nicméně i ostřílení hráči, kteří dobře rozumí složitějším pravidlům moderních her, nezřídka kdy sáhnout po staré dobré klasice.

1. Fruits´n Sevens

Automat Fruits´n Sevens je ovocnou klasikou od herního vývojáře Novomatic. V případě, že máte rádi ovocné automaty a zároveň si užíváte hry se speciálními funkcemi a bonusy, pak je automat Fruits´n Sevens tou pravou volbou pro vás. Těšit se můžete na sdružené (stacked) symboly, hazardní funkci a hlavně progresivní jackpot, díky kterému je tato hra mezi hráči velmi oblíbená.

Automat Fruits´n Sevens
Automat Fruits´n Sevens

Automat Fruits´n Sevens

Popis automatu
Válce 5-válcové
Výherní linie 5 Výherních linií
Výrobci automatů Admiral
Návratnost 93,69%
Volatilita Střední
Plátno 5x3
Minimální sázka 0.4
Maximální sázka 100
Hodnocení Automat
90% / 100
Hrát zdarma

2. Fruit Mania

Automat Fruit Mania od výrobce Wazdan nemohl zůstat pozadu a i on přišel se svou troškou do mlýna. Jeho verze je od klasických tříválcových automatů s ovocem poměrně vzdálená a jedná se o zajímavé oživení tradičního tématu. Na devíti válcích nenajdete standardní výherní linie a jejich funkci zastupují samotné symboly. Kromě nich si můžete přilepšit díky bonusovému symbolu lotto, který otvírá bonusové kolo, a symbolu diamant, který vám připíše na konto bonusové peníze.

Automat Fruit Mania
Automat Fruit Mania

Automat Fruit Mania

Popis automatu
Válce 9-válcové
Výherní linie 20 výherních linií
Výrobci automatů Wazdan
Volatilita Střední
Plátno 3x3
Minimální sázka 0.1
Maximální sázka 100
Hodnocení Automat
85% / 100
Hrát zdarma

3. Crazy Fruits

Automat Crazy Fruits, který vychází z klasických automatů se symboly ovoce a zároveň přebírá funkce moderních video automatů, přinesl na stránky českých a zahraničních online casin herní vývojář Kajot. Na pěti válcích najdete 5 výherních linií, které se počítají oběma směry. K výhrám vám pak dopomůže symbol wild, otočení zdarma nebo bonusová a hazardní hra.

Automat Crazy Fruits
Automat Crazy Fruits

Automat Crazy Fruits

Popis automatu
Válce 5-válcové
Výherní linie 5 Výherních linií
Výrobci automatů Kajot
Hodnocení Automat
87% / 100
Hrát zdarma

Shrnutí

Když se řekne (online) automat, většina lidí si představí právě ovocné automaty. Není se čemu divit, protože se jedná asi o nejrozšířenější kategorii her v online casinech, která vychází z klasických jednorukých banditů z kamenných casin a heren. Díky vývoji online her už dnes nemusíte hrát jen hry s třemi válci a třemi řada, ale najdete celou řadu nejrůznějších variací, ať už se jedná o počet válců, rozložení herního plánu, speciální symboly a funkce nebo bonusová kola a otočení zdarma. Jedná se o stálici v oblasti hazardních her, která má extrémně dlouhou tradici a rozhodně ještě dlouho žádného hráče neomrzí.

Často kladené dotazy k ovocným automatům

1️⃣ Kde hrát ovocné automaty zdarma?

Vzhledem k obrovské oblibě, které se automaty s ovocnou tematikou těší, najdete tyto hry na stránkách všech zahraničních a online českých casin. Jsou natolik rozšířené, že mají svou vlastní kategorii „fruit“ nebo „ovocné“.

2️⃣ Jak mám tyto automaty hrát?

Automaty s ovocem jsou k dispozici v mnoha variantách. Můžete si vybrat jednoduché hry s jednou výherní linií, kde stačí pouze roztáčet válce. Existují také sofistikovanější hry, kde musíte přemýšlet nad herní strategií, volit výši sázek a počítat se speciálními symboly i funkcemi.

3️⃣ Proč bych měl vyzkoušet automaty s ovocem?

Hry s ovocnými symboly jsou v podstatě synonymem pro výherní automaty, a tak by neměli uniknout pozornosti žádného hráče. Navíc existuje mnoho variant, takže si můžete vybrat hru, která přesně odpovídá vaší herní strategii.