Retro automaty zdarma

Pamatujete si na pomrknávající jednoruké bandity, kteří stále dokola přehrávali stejnou melodii za zvuku cinkajících mincí v rohu zakouřené hospody, baru nebo stáli v šiku v hernách. Pokud patříte mezi takové pamětníky nebo vám tato atmosféra učarovala ve filmech, můžete si ji v online zahraničních i českých casinech znovu navodit díky retro automatům. Svým vizuálním ztvárněním, designem i soundtrackem jsou do velké míry věrnou kopií svých reálně existujících předchůdců v online světě nebo se inspirují nějakým fenoménem z minulosti. Číst více

Seřadit podle
nejhranější
nejhranější
nejlépe hodnocené
nejnovější

Proč hrát staré dobré retro automaty online

Automaty s retro tématikou se často řadí do stejné kategorie jako klasické automaty. V současné době mají herní vývojáři mnoho zajímavých možností, jak online hry obohatit, přidat do nich nové speciální funkce a bonusy nebo si pohrát s fungováním herních mechanismů. Přesto v portfoliu každého studia, které produkuje online automaty, najdete řadu titulů, které se inspirují původními jednorukými bandity postávajícími v kamenných hernách a casinech. Některé z nich jsou věrnou kopií, kde nemáte na práci nic jiného než roztáčet jejich válce. Díky tomu není potřeba rozumět tomu, jak hra funguje s ohledem na výběr výherních linií, strategii sázení nebo kalkulování se speciálními funkcemi.

Existují ale také hry, které se snaží přidat některé aspekty moderních automatů. Obvykle se jedná o přidané funkce, jako jsou bonusové hry, symboly wild a scatter, hazardní hra, multiplikátory a další. Žádná z těchto funkcí se u původních her nevyskytovala, ale u online automatů se s nimi pro ozvláštnění můžete setkat. Záleží jen na vás, jestli toužíte po absolutní klasice, která vám připomene staré dobré časy, nebo oceníte tradiční retro hry v novém kabátku. Fakt, že retro móda jako taková nevychází z obliby, je dané tím, že je určitým symbolem pro styl, šmrnc a eleganci v mnoha různých oblastech. Retro dodnes úspěšně funguje například v oblékání, hudbě nebo filmu, tak proč by nemohlo inspirovat i svět online hraní.

Jak poznáte retro automat

Online hru s retro tématikou můžete jednoznačně poznat podle nejrůznějších faktorů. Často i bez toho, abyste ji vůbec museli začít hrát. Obvykle se stačí podívat na vizuální podobu ikony automatu nebo na jeho název. Témata se pak velmi často odvíjejí od toho, co bylo v určité dekádě v minulosti populární. Tato témata se mohou objevovat přímo na válcích v podobě symbolů nebo tvořit celý herní plán. Někdy je vizuální stránka stylizovaná a někdy využívá reálné obrazy a podobenky, jako je tomu například u filmových hrdinů. Samozřejmostí pak bývá soundtrack, který s vybraným tématem souvisí nebo přímo kopíruje svoji inspiraci.

Automaty s motivy retro se velmi často vyznačují pestrou škálou opravdu zářivých barev, které připomínají neonovou výzdobu tanečních parketů, kde se tančilo na disco. Dalším častým barevným motivem retro jsou ovocné automaty, na jejichž válcích se otáčejí různobarevné kousky ovoce. Když už zmiňujeme válce, tak vvelmi často jsou retro auotmaty tříválcové s menším počtem výherních linií,

Oblíbené jsou také motivy z filmů, komiksů a kreslených filmů, které se v minulosti staly kultovními. Velkým tématem jsou tak superhrdinové, jako je Super Man, Spider man, Batman, Wonder Woman a mnoho dalších. Z komiksových postav jsou velmi oblíbení Flintstoneovi, Bugs Bunny, Garfield a řada jiných. U filmů a seriálů často ani není potřeba chodit tak daleko do minulosti, protože i v 90. letech vznikla řada kultovních záležitostí, jako je například seriál Přátelé. Samostatnou skupinu tvoří také starožitné a vintage věci, především auta. Nejrůznějších témat je ale samozřejmě mnohem víc.

Výběr nejlepších retro automatů 

Automatů, které se inspirují retro módou a věcmi, které byly v minulosti oblíbené, je opravdu nepřeberná škála. Najdete mezi nimi nejrůznější variace od tří po pětiválcové automaty, široký výběr témat i nabídku speciálních funkcí a bonusů. Přesto mezi nimi existuje několik, které jsou mezi hráči dlouhodobě oblíbené a představují stálice v zahraničních i českých online casinech.

1. Ghostbusters – zkroťte ducha automatu

Automat Ghostbusters od herního vývojáře IGT se inspiruje filmem Ghostbusters (Krotitelé duchů), legendou z osmdesátých let, která ovlivnila celou řadu diváků. Díky tomuto automatu máte i vy šanci se stát jedním z neohrožených hrdinů. Na pěti válcích s 30 výherními liniemi a s řadou speciálních funkcí si užijete spoustu zajímavé akce.

Automat Ghostbusters
Automat Ghostbusters

Automat Ghostbusters

Popis automatu
Válce 5-válcové
Výherní linie 30 výherních linií
Návratnost 92,48%
Volatilita Nízká
Plátno 5x3
Minimální sázka 50
Maximální sázka 5000
Hodnocení Automat
88% / 100
Hrát zdarma

2. Retro Reels Extreme Heat – pořádně žhavé retro

Automat Retro Reels Extreme Heat se inspiruje klasickými tříválcovými jednorukými bandity, na jejichž válcích se otáčejí symboly ovoce, BAR a šťastné sedmičky. V tomto podání se pak můžete těšit na 5 válců, 30 výherních linií a další bonusové symboly, díky kterým můžete ještě více zúročit své sázky. Konkrétně se jedná o symbol wild, který doplňuje herní linie, a symbol scatter, který vám vynese až 20 otočení zdarma.

Automat Retro Reels Extreme Heat
Automat Retro Reels Extreme Heat

Automat Retro Reels Extreme Heat

Popis automatu
Válce 5-válcové
Výherní linie 30 výherních linií
Výrobci automatů Microgaming
Návratnost 97,95%
Volatilita Střední
Plátno 5x3
Minimální sázka 0.01
Maximální sázka 0.25
Hodnocení Automat
84% / 100
Hrát zdarma

3. Jukebox 10.000 – roztočte to v rytmu disca

Automat Jukebox 10.000 čerpá z retro atmosféry minulých let opravdu maximum. Hra se odehrává na třech válcích a třech řadách s jednou výherní linií a herní plátno rámuje klasický neonový jukebox, jaký znáte z motorestů z amerických filmů. Také symboly na válcích reprezentují téma rock´n rollu a výherní linii vám může pomoci trefit třeba elektrická kytara, gramofonová deska, gramofon, notový klíč, trumpeta a další.

Automat Jukebox 10.000
Automat Jukebox 10.000

Automat Jukebox 10.000

Popis automatu
Válce 3-válcové
Výherní linie 3 výherní linie
Výrobci automatů SkillOnNet
Návratnost 95,09%
Volatilita Střední
Plátno 3x3
Minimální sázka 0.01
Maximální sázka 3
Hodnocení Automat
80% / 100
Hrát zdarma

Shrnutí

Retro automaty nabízejí celou řadu možností z hlediska herních mechanismů i vizuální stránky. Najdete mezi nimi klasické tříválcové automaty bez jakýchkoli speciálních funkcí a klidně i jen s jednou výherní linií. U nich se občas může ještě objevit symbol wild nebo scatter. Další skupinou jsou pětiválcové automaty, které do hry přinášejí další vzrušení v podobě speciálních funkcí, otočení zdarma, multiplikátorů, mini her a mnoho dalších bonusů, které znáte z moderních a sofistikovaných videoautomatů. Automaty s motivy retro zaujmou každého, kdo se s nostalgií ohlíží do minulosti, ať už si vzpomíná na staré jednoruké bandity v hernách, svůj oblíbený film, komiks nebo cokoli jiného.

Často kladené dotazy k retro automatům

1️⃣ Jak mám tyto automaty hrát?

Záleží na tom, jaký automat si vyberete. U her s oldschoolovou tematikou se jedná především o vizuální stránku. Najdete mezi nimi hry s nejrůznějším počtem válců a herními mechanismy. Záleží jen na vás, jaký typ hry preferujete.Automaty, které se inspirují fenomény a motivy, jež byly oblíbené v minulosti, si zahrajete ve všech zahraničních a online českých casinech. Obvykle je najdete v kategorii „klasické“ („classic“), i když v některých případech mají svojí vlastní kolonku.

2️⃣ Kde hrát retro automaty zdarma?

Automaty, které se inspirují fenomény a motivy, jež byly oblíbené v minulosti, si zahrajete ve všech zahraničních a online českých casinech. Obvykle je najdete v kategorii „klasické“ („classic“), i když v některých případech mají svojí vlastní kolonku.

3️⃣ Proč bych měl vyzkoušet automaty inspirované minulostí?

Mnoho hráčů s nostalgií vzpomíná na staré dobré časy. Tyto automaty dokážou svým grafickým provedením znovu naladit tuto atmosféru a přenést vás do minulosti. Navíc k tomu nepotřebujete stroj času, ale stačí vám počítač, mobilní telefon nebo tablet.