4 válcové automaty zdarma

Tříválcové automaty jsou absolutní klasika, zvláště ve svém ovocném provedení. Pětiválcové automaty patří mezi standard v zahraničních i online českých casinech. Čtyřválcové automaty pak představují zlatou střední cestu. Tak se v nich kombinuje jednoduchost jednorukých banditů se třemi válci i dostatečná nabídka speciálních a bonusových funkcí, které přinášejí hry s pěti válci. Díky tomu jsou oblíbené u široké základny hráčů. Číst více

Seřadit podle
nejhranější
nejhranější
nejlépe hodnocené
nejnovější

Výhody čtyřválcových automatů

Největší výhodou automatů se čtyřmi válci je fakt, že v sobě dokážou zkombinovat klasický herní zážitek jako z kamenného casina, baru nebo herny a zároveň přidat aspekty moderních automatů v online casinech. V podstatě se jedná o jakýsi přechod mezi jednoduchými automaty s několika základními funkcemi a komplikovanějšími hrami, u kterých je nutné vymýšlet herní strategii, počítat se speciálními funkcemi a myslet na další bonusové hry. Díky tomu se těší oblibě jak u zkušených a ostřílených hráčů, kteří s hraním mají bohaté zkušenosti, tak u začátečníků, kteří si hru teprve osahávají.

Na čtyřech válcích najdete dostatek prostoru pro bohatou škálu výherních kombinací, aniž by byl celý herní mechanismus příliš komplikovaný. Díky jejich oblíbenosti najdete v nabídce online casin řadu čtyřválcových automatů od známých i nově etablovaných herních vývojářů. Čtyři válce dávají hráčům příležitost dosáhnout na zajímavé výhry a zároveň se u toho příliš nezabývat komplikovanou herní strategií.

Velmi často mezi nimi najdete variace na klasické ovocné automaty se třemi válci, kde se otáčejí symboly ovoce, šťastných sedmiček, zvonků a symbolů BAR. Výjimkou nejsou ani hry, které sázejí na určité téma, ať už jde o karetní znaky, diamanty nebo inspiraci světovými městy, filmy, dobrodružstvím či starobylými civilizacemi. Díky čtyřem válcům máte větší šanci trefit výherní linii než u jejich tříválcových předchůdců a zároveň riskujete méně, než u jejich pětiválcových starších sourozenců.  

Speciální funkce a bonusy

Jak už bylo řečeno, automaty se čtyřmi válci jsou zlatá střední cesta mezi tříválcovými a pětiválcovými automaty. Běžným standardem bývá 20 výherních linií a pár speciálních funkcí. U těchto her můžete ve většině případů očekávat bonusová kola, otočení zdarma, symboly wild a scatter a u některých i progresivní jackpoty.

Otočení zdarma a opětovná zatočení

Asi neexistuje hráč automatů, který by neuvítal otočení zdarma. Díky nim můžete roztáčet válce, aniž byste museli investovat jedinou korunu. V mnoha případech je získáte, když se vám podaří trefit tři a více symbolů scatter nebo jiných speciálních symbolů. Podmínky pro získání volných zatočení se liší podle konkrétního automatu, ale vždy je zjistíte v nápovědě v nastavení hry. Otočení zdarma jsou skvělá příležitost, jak přijít k výhře a přitom nesázet skutečné peníze.

Symboly wild a scatter

Zatímco u pětiválcových automatů jsou symboly wild a scatter naprostou samozřejmostí a u tříválcových her spíše výjimkou, u her se čtyřmi válci velmi záleží na konkrétním automatu. Symbol wild nahrazuje všechny ostatní symboly (kromě scatter) a pomáhá vám dotvořit výherní linii. Symbol scatter obvykle znamená vstupenku do bonusových kol, speciálních funkcí nebo k otočením zdarma. Díky němu můžete také dostat příležitost znásobit své výhry nebo trefit jackpot.

Speciální symboly

Kromě symbolů wild a scatter se ve čtyřválcových automatech běžně neobjevují další speciální symboly. To znamená, že se v nich příliš často nesetkáte například s expandujícími (expanded) symboly, které se dokážou roztáhnout přes celý válec. Běžné nejsou ani sdružené (stacked) symboly, které se na válcích zřetězují a zvyšují šanci na výhru. To samé platí také pro lepicí (sticky) symboly, které zůstávají do dalších otočení na svém místě. Přesto si i tak užijete na čtyřech válcích spoustu zábavy při čekání na trefení výherní linie nebo jen tak, když budete hrát tyto automaty zdarma.

Grafika a vizuální stránka

Zkušení hráči si vybírají automaty podle jejich návratnosti pro hráče (RTP), volatility, nabídky speciálních bonusů a funkcí. Druhým kritériem je pak vizuální provedení a téma automatu. Ačkoli automaty se čtyřmi válci nenabízejí tak široký záběr jako ty s pěti válci, pořád je z čeho vybírat. I čtyřválcové hry mají zábavnou grafiku a pěkné provedení, které potěší všechny milovníky hazardních her.

Automat čtyřválcový Joker 81 zdarma online
Automat Joker 81 zdarma online

Často nechybí ani příběhová linie nebo inspirace specifickým tématem. Jakkoli mezi hrami se čtyřmi válci vévodí ovocná tematika tak, jak ji znáte z tříválcových klasik, najdete tu hry, které odkazují k historii, filmům, knížkám, komiksům, starobylým civilizacím, známým městům, Orientu, sci-fi, fantasy a mnoho dalšího.  

Kde hrát automaty zdarma i za skutečné peníze

Automaty se čtyřmi válci najdete snad ve všech zahraničních i online českých casinech. Každé z těchto casin, které je hodné svého dobrého jména, vám umožní nejen hru za skutečné peníze, ale také příležitost si všechny hry vyzkoušet zdarma, v demo verzi a jen tak pro zábavu nebo otestování herní strategie. Výhodou hry zadarmo je bezpochyby fakt, že při ní nemůžete přijít o své finance. Dalším benefitem je také to, že se nemusíte na stránky casina registrovat, vkládat peníze a při hře nejste časově omezení, jako v případě, kdy hrajete za skutečné peníze.

V současné době můžete hrát online automaty nejen na PC nebo notebooku, ale také na tabletu nebo chytrém telefonu. Jediné, co potřebujete, je připojení k internetu. Řada online casin má také své mobilní aplikace, takže nemusíte chodit na stránky vašeho webového prohlížeče, ale stačí jednoduše kliknout na příslušnou ikonku v telefonu nebo na tabletu.

Shrnutí

Čtyřválcové automaty jsou zajímavou alternativou, která v sobě kombinuje vlastnosti her se třemi a pěti válci. Na rozdíl od klasických jednorukých banditů mají více speciálních funkcí a zároveň nejsou tak komplikované jako hry s pěti válci. Hráči si díky tomu můžou užít poměrně jednoduchou hru, aniž by byli ochuzeni o bonusové a speciální funkce. Také co se týče grafického provedení, mají hry se čtyřmi válci co nabídnout a nezřídka u nich narazíte také na provedení v 3D. Jejich hru si užijí jak pokročilí hráči, tak úplní nováčci ve světě online hraní. Až 20 výherních linií dává dostatek prostoru pro slušné výhry, které jsou o to snadnější, že zde najdete symboly wild a scatter. Automaty se čtyřmi válci jsou zajímavým propojením tří a pětiválcových her a rozhodně stojí za pozornost.

Často kladené dotazy

1️⃣ Kde můžu hrát čtyřválcové automaty zdarma?

Automaty se 4 válci si zahrajete v drtivé většině online casin, ať už se jedná o české nebo zahraniční poskytovatele. Hrát je můžete jako automaty zdarma nebo za skutečné peníze.

HRÁT S BONUSEM
2️⃣ Jaká je herní strategie u her se 4 válci?

Čtyřválcové automaty v sobě mají jednoduchou přímočarost her se třemi válci a zároveň přebírají některé aspekty automatů s pěti válci. Jedná se především o speciální a bonusové funkce, otočení zdarma a symboly wild a scatter.

3️⃣ Jaké jsou výhody automatů se čtyřmi válci?

Tyto automaty jsou zajímavé především tím, že si je užijí jak úplní začátečníci, tak zkušení hráči. Můžete si vybrat, jestli vsadíte na ovocnou klasiku nebo na tematicky laděný automat se zajímavou grafikou.