Souboj pohlaví aneb muži versus ženy na půdě casina

Pavel Nový  · 
Souboj pohlaví aneb muži versus ženy na půdě casina

Mohlo by se zdát, že hazardní hry, včetně těch, které se odehrávají online, jsou čistě mužskou doménou. Není to ovšem tak zcela pravda. Hrají je samozřejmě i ženy. Liší se ale chování obou pohlaví. Jak?

Jak se chová při hraní hazardních her muž?

Mužské chování ovlivňuje v první řadě hormon testosteron. Ten je zodpovědný za mužskou dravost a agresivitu. Proto také nutí pány v casinu mnohem častěji riskovat. A rovněž i prohrávat. Na druhou stranu jsou ovšem muži ochotni do hry mnohem vyšší částky vsadit. Hrají totiž především pro pocit vzrušení, pro adrenalin i pro riziko. Muži tak vsázejí zhruba o celých 50 % vyšší částky oproti ženám.

Ženy hrají také – ale jinak

Žena naproti tomu hru chápe spíše jako zábavu, prostor pro odpočinek nebo relaxaci. K tomuto účelu rády využívají především online automaty. Oblíbeným tématem pak trochu nečekaně jsou i například komixy, které jsou jinak populární spíše mezi pány. Nezanedbatelným důvodem pro návštěvu kamenných casin bývá zase aspekt společenský. Jednoduše jde pro dámy o místo, kde se setkat s příjemnými lidmi.

A jak se chovají při samotné hře? Ženy jednak vsázejí méně a jednak se i s nižší výhrou spokojí. Zásadním kritériem je pro ně jistota. Zpravidla jim totiž proběhne hlavou nejprve několik jiných možností, jak využít peníze, které by si mohly vsadit (a potenciálně o ně přijít).

Talentem ovšem dámy oplývají například na poker. Což dokazují i známá jména jako Vanessa Selbst či Kathy Liebert. Čím je to způsobeno? Jednoduše tím, že jsou od přírody obdařeny vlastnostmi jako empatie nebo schopnost naslouchat. Zkrátka svého soupeře u pokerového stolu dokonale „přečtou“. Rovněž má něžné pohlaví velmi dobře vyvinutou intuici. A pozor, milé čtenářky, také o hráčkách platí, že se v dlouhodobém měřítku dokáží v porovnání s muži mnohem lépe vyrovnat se stresem.

Doporučené články

10 nejvyšších výher na online automatech

10 nejvyšších výher na online automatech

Historie Příběhy výherců Zajímavosti

Hráči hrají v kamenných a online casinech automaty nejen pro zábavu a relax, ale také s vidinou zajímavé výhry. Snem každého hráče je pak trefit jackpot a odnést si maximální možnou výhru. Příběhy těch, kterým se to podařilo, ostatní hráče lákají a jsou pro ně inspirující. Jaké byly v minulosti nejvyšší výhry na online automatech a kdo jsou tito šťastný výherci. Podívejte se také, jak hrát automaty zdarma, bez vlastního vkladu a přitom stále mít šanci vytočit si na válcích automatů rekordní výhry.

Nový zákon o hazardních hrách 2021: Co přináší hráčům v kamenných i online casinech?

Nový zákon o hazardních hrách 2021: Co přináší hráčům v kamenných i online casinech?

Legislativa

V minulosti byla situace na trhu s hazardními hrami pro hráče i provozovatele kamenných a online casin poměrně nepřehledná. K určitému nastavení platných podmínek a pravidel došlo v roce 2017, kdy vešel v platnost takzvaný loterijní zákon. Ten upravoval například zdanění casin, nastavil pravidla pro zodpovědné hraní nebo umožnil vstup na český trh i zahraničním provozovatelům. Jaká je v současnosti aktuální situace na poli sázkových kancelář a heren a kde hrát hazardní hry v online casinech v roce 2021?