Souboj pohlaví aneb muži versus ženy na půdě casina

Pavel Nový  · 
Souboj pohlaví aneb muži versus ženy na půdě casina

Mohlo by se zdát, že hazardní hry, včetně těch, které se odehrávají online, jsou čistě mužskou doménou. Není to ovšem tak zcela pravda. Hrají je samozřejmě i ženy. Liší se ale chování obou pohlaví. Jak?

Jak se chová při hraní hazardních her muž?

Mužské chování ovlivňuje v první řadě hormon testosteron. Ten je zodpovědný za mužskou dravost a agresivitu. Proto také nutí pány v casinu mnohem častěji riskovat. A rovněž i prohrávat. Na druhou stranu jsou ovšem muži ochotni do hry mnohem vyšší částky vsadit. Hrají totiž především pro pocit vzrušení, pro adrenalin i pro riziko. Muži tak vsázejí zhruba o celých 50 % vyšší částky oproti ženám.

Ženy hrají také – ale jinak

Žena naproti tomu hru chápe spíše jako zábavu, prostor pro odpočinek nebo relaxaci. K tomuto účelu rády využívají především online automaty. Oblíbeným tématem pak trochu nečekaně jsou i například komixy, které jsou jinak populární spíše mezi pány. Nezanedbatelným důvodem pro návštěvu kamenných casin bývá zase aspekt společenský. Jednoduše jde pro dámy o místo, kde se setkat s příjemnými lidmi.

A jak se chovají při samotné hře? Ženy jednak vsázejí méně a jednak se i s nižší výhrou spokojí. Zásadním kritériem je pro ně jistota. Zpravidla jim totiž proběhne hlavou nejprve několik jiných možností, jak využít peníze, které by si mohly vsadit (a potenciálně o ně přijít).

Talentem ovšem dámy oplývají například na poker. Což dokazují i známá jména jako Vanessa Selbst či Kathy Liebert. Čím je to způsobeno? Jednoduše tím, že jsou od přírody obdařeny vlastnostmi jako empatie nebo schopnost naslouchat. Zkrátka svého soupeře u pokerového stolu dokonale „přečtou“. Rovněž má něžné pohlaví velmi dobře vyvinutou intuici. A pozor, milé čtenářky, také o hráčkách platí, že se v dlouhodobém měřítku dokáží v porovnání s muži mnohem lépe vyrovnat se stresem.

Doporučené články

Velké srovnání – výhody a nevýhody online casin a kamenných heren

Velké srovnání – výhody a nevýhody online casin a kamenných heren

Offline automaty Rady pro hráče Zajímavosti

Svět hazardní her a casin dynamicky reaguje na požadavky hráčů, technologický vývoj i regulace a zákony, které provozování hazardních her ovlivňují. Hra rulety, blackjacku, kostek, pokeru a automatů už dávno není spojená s cestou do kamenného casina. V současné době mají hráči všechny hry na dosah ruky jedním kliknutí na mobilu, tabletu nebo počítači, a to kdekoli a kdykoli. Jaký je rozdíl mezi návštěvou kamenného casina nebo virtuálním hraním v online casinu? Tým recenzentů webu Automaty zdarma pro vás připravil velké srovnání.

Jak se zbavit závislosti na automatech a vyléčit se z gamblerství

Jak se zbavit závislosti na automatech a vyléčit se z gamblerství

Rady pro hráče

Na stránkách každého online casina najdete varování, že účast na hazardních hrách může způsobit závislost, a rozhodně se nejedná o bezpředmětnou informaci. Jakkoli jsou hazardní hry, jako jsou automaty, blackjack, ruleta, poker, kostky a mnoho dalších, určené primárně pro zábavu a vzrušení při čekání na výhru, mnoho lidí si na hře vypěstuje závislost. Ta má pak stejně negativní vliv na osobní a profesní život, jako závislost na drogách nebo alkoholu. Podle statistik organizací, které pomáhají lidem zbavit se závislosti, je zasaženo 5 % populace. Jak poznat závislost na automatech u sebe i u našich blízkých a jak se jí zbavit? Poradíme vám, jak na to.