Jak se zachovat když v online kasínu vyhrajete opravdu balík

Pavel Nový  · 
Jak se zachovat když v online kasínu vyhrajete opravdu balík

Právě se na vás usmálo štěstí a na váš herní účet v online casinu přistála suma, kterou většina běžných smrtelníků těžko uvidí pohromadě, natož aby ji vydělala. Co s výhrou udělat a jak se zachovat, aby se peníze zase příliš rychle nerozkutálely?

Příliš nemluvte

V prvé řadě platí: Odolejte pokušení se na potkání všem chlubit. O tom, že jste vyhráli statisíce či dokonce miliony, se nemusí krom nejbližší rodiny dozvědět prakticky nikdo. Platí to nejen pro přehnaně zvědavé sousedy, známé nebo širší okolí, ale především pro média, která se samozřejmě budou o takovou senzaci zajímat. A budou se snažit připsat si na své konto rozhovor s novopečeným vítězem nebo alespoň „vyšťourat“ jeho identitu.

O tom, co s výhrou uděláte, raději přemýšlejte v klidu. Noviny i internetové portály jsou plné příběhů, na které by se hodilo známé české pořekadlo „lehce nabyl, lehce pozbyl“. Jako třeba manželský pár Lara a Roger Griffithovi. Ti vyhráli v roce 2005 hned 2,76 milionu dolarů (asi 60 milionů korun). Naivní sen o kariéře rockové hvězdy i nezdařilé podnikání jim ovšem brzy zlomily vaz.

Mladému páru se nejen podařilo významnou část výhry rozházet, ale situace se podepsala i na jejich vztahu. Ostatně pošramocené rodinné vazby a ztráta dávných přátelství jsou reálným rizikem. Pravidlo o mlčenlivosti je proto doslova zlaté.

Nerozhazujte zbytečně

Chráníte tím nejen sebe, ale i svoje nejbližší. Pamatujte na to, že se kolem vás vyrojí celá řada podivných existencí, rádoby kamarádů a mnoho lidí s „dobře“ míněnými radami, kterým ve skutečnosti půjde maximálně o vlastní prospěch.

Současně je potřeba si uvědomit, že ačkoli se vám dostane do rukou velká částka peněz, také ona je jistým způsobem omezená. Utratit ji není nereálné. Proto si každou investici nepřestávejte důkladně promýšlet.

Investujte smysluplně

Máte-li je, vyrovnejte všechny závazky typu hypotéka, leasing, půjčky a podobně. Investujte do užitečných věcí, myslete na budoucí zabezpečení sebe i své rodiny. Ideálně vložte prostředky tam, kde se mohou dále zhodnocovat. Do rizikových investic se nepouštějte nebo alespoň ne zcela sami, pakliže jim nerozumíte. Když o prioritách svých výdajů nezvládnete přemýšlet samostatně, rozhodně byste měli využít služeb finančního poradce.

Doporučené články

Největší výhra na automatech na světě = 39,7 miliiard dollarů 💵!

Největší výhra na automatech na světě = 39,7 miliiard dollarů 💵!

Historie Offline automaty Příběhy výherců Zajímavosti

Jackpot! To je slovo, které chce slyšet každý, kdo hraje výherní automaty. Je to šustivý zvuk peněz, který okamžitě mění život šťastného výherce. Největší jackpot, který kdy byl vyhrán na výherním automatu, vyhrál 25letý softwarový inženýr z Los Angeles, který v roce 2003 vyhrál úžasných 39,7 milionu dolarů na výherním automatu Megabucks.