Kde se vzaly, tu se vzaly výherní automaty

Pavel Nový  · 
Kde se vzaly, tu se vzaly výherní automaty

Víte, co předcházelo tomu, že si dnes můžete zahrát jeden z mnoha populárních online automatů? Kde se vůbec vzaly a odkud pocházejí? Pojďte s námi na krátký výlet do rané historie!

Jak to začalo

Ty první automaty byly samozřejmě ty staré dobré offline. Vůbec první přišel na svět na konci 19. století v americkém New Yorku. Vyrobilo ho duo Sittman a Pitt. Šlo v podstatě o takového pradědečka dnešních pětiválcových automatů. Tenhle ale ještě žádné válce vůbec neměl. Místo nich na něm bylo umístěno 5 bubnů s 50 pokerovými kartami.

Také ještě vůbec nedisponoval integrovaným výplatním systémem. Když se vám dařilo, výhra vám padla v naturáliích. Místo peněžité odměny jste si tak mohli odnést vesměs pivo nebo cigarety, zpravidla dle uvážení provozovatele přístroje. Výši výher se samozřejmě majitelé pokoušeli poněkud nekalými způsoby korigovat ve svůj prospěch.

Následoval bouřlivý rozvoj

První model s integrovaným výplatním systémem se jmenoval Liberty bell a přišel na svět na konci 19. století (někde mezi roky 1887 a 1895). Na počátku století následujícího už se pozvolna otevírala cesta k těm výherním automatům, které známe dnes. Tady mají také kořeny populární fruit machines – automaty zobrazující ovoce, stále velmi oblíbené. Ve 20. a 30. letech nastává zlatá éra tohoto oboru, díky legalizování hazardu v Nevadě.

V 60. letech na scénu vstoupil první elektromechanický automat. Do něj už se daly mince vhazovat a také je uměl uschovat a vyplatit výherci. Nedlouho poté se zrodil i nápad generátoru pseudonáhodných čísel, který stále ještě uvidíte v praxi i dnes. Ten znemožňoval podvádění. Odtud už byl jen krůček k video automatům a současným online automatům.

To je pro dnešek vše, s dalšími informacemi se s vámi podělíme příště 😉

Doporučené články

Největší výhra na automatech na světě = 39,7 miliiard dollarů 💵!

Největší výhra na automatech na světě = 39,7 miliiard dollarů 💵!

Historie Offline automaty Příběhy výherců Zajímavosti

Jackpot! To je slovo, které chce slyšet každý, kdo hraje výherní automaty. Je to šustivý zvuk peněz, který okamžitě mění život šťastného výherce. Největší jackpot, který kdy byl vyhrán na výherním automatu, vyhrál 25letý softwarový inženýr z Los Angeles, který v roce 2003 vyhrál úžasných 39,7 milionu dolarů na výherním automatu Megabucks.