Kde se vzaly, tu se vzaly výherní automaty

Pavel Nový  · 
Kde se vzaly, tu se vzaly výherní automaty

Víte, co předcházelo tomu, že si dnes můžete zahrát jeden z mnoha populárních online automatů? Kde se vůbec vzaly a odkud pocházejí? Pojďte s námi na krátký výlet do rané historie!

Jak to začalo

Ty první automaty byly samozřejmě ty staré dobré offline. Vůbec první přišel na svět na konci 19. století v americkém New Yorku. Vyrobilo ho duo Sittman a Pitt. Šlo v podstatě o takového pradědečka dnešních pětiválcových automatů. Tenhle ale ještě žádné válce vůbec neměl. Místo nich na něm bylo umístěno 5 bubnů s 50 pokerovými kartami.

Také ještě vůbec nedisponoval integrovaným výplatním systémem. Když se vám dařilo, výhra vám padla v naturáliích. Místo peněžité odměny jste si tak mohli odnést vesměs pivo nebo cigarety, zpravidla dle uvážení provozovatele přístroje. Výši výher se samozřejmě majitelé pokoušeli poněkud nekalými způsoby korigovat ve svůj prospěch.

Následoval bouřlivý rozvoj

První model s integrovaným výplatním systémem se jmenoval Liberty bell a přišel na svět na konci 19. století (někde mezi roky 1887 a 1895). Na počátku století následujícího už se pozvolna otevírala cesta k těm výherním automatům, které známe dnes. Tady mají také kořeny populární fruit machines – automaty zobrazující ovoce, stále velmi oblíbené. Ve 20. a 30. letech nastává zlatá éra tohoto oboru, díky legalizování hazardu v Nevadě.

V 60. letech na scénu vstoupil první elektromechanický automat. Do něj už se daly mince vhazovat a také je uměl uschovat a vyplatit výherci. Nedlouho poté se zrodil i nápad generátoru pseudonáhodných čísel, který stále ještě uvidíte v praxi i dnes. Ten znemožňoval podvádění. Odtud už byl jen krůček k video automatům a současným online automatům.

To je pro dnešek vše, s dalšími informacemi se s vámi podělíme příště 😉

Doporučené články

Velké srovnání – výhody a nevýhody online casin a kamenných heren

Velké srovnání – výhody a nevýhody online casin a kamenných heren

Offline automaty Rady pro hráče Zajímavosti

Svět hazardní her a casin dynamicky reaguje na požadavky hráčů, technologický vývoj i regulace a zákony, které provozování hazardních her ovlivňují. Hra rulety, blackjacku, kostek, pokeru a automatů už dávno není spojená s cestou do kamenného casina. V současné době mají hráči všechny hry na dosah ruky jedním kliknutí na mobilu, tabletu nebo počítači, a to kdekoli a kdykoli. Jaký je rozdíl mezi návštěvou kamenného casina nebo virtuálním hraním v online casinu? Tým recenzentů webu Automaty zdarma pro vás připravil velké srovnání.

Jak se zbavit závislosti na automatech a vyléčit se z gamblerství

Jak se zbavit závislosti na automatech a vyléčit se z gamblerství

Rady pro hráče

Na stránkách každého online casina najdete varování, že účast na hazardních hrách může způsobit závislost, a rozhodně se nejedná o bezpředmětnou informaci. Jakkoli jsou hazardní hry, jako jsou automaty, blackjack, ruleta, poker, kostky a mnoho dalších, určené primárně pro zábavu a vzrušení při čekání na výhru, mnoho lidí si na hře vypěstuje závislost. Ta má pak stejně negativní vliv na osobní a profesní život, jako závislost na drogách nebo alkoholu. Podle statistik organizací, které pomáhají lidem zbavit se závislosti, je zasaženo 5 % populace. Jak poznat závislost na automatech u sebe i u našich blízkých a jak se jí zbavit? Poradíme vám, jak na to.