Provozovatelé sázkových kanceláří se bouří, Ministerstvo financí nestíhá

Pavel Nový  · 
Provozovatelé sázkových kanceláří se bouří, Ministerstvo financí nestíhá

Českého trhu s hazardními hrami se naplno dotkly změny související s novým loterijním zákonem. Jde o nejvýraznější proměnu v posledních pětadvaceti letech. Kdo chce teď pokračovat legálně ve své činnosti, potřebuje pro ni licenci. To je ovšem problém. Řada společností už si o povolení oficiálně zažádala, a to s dostatečným předstihem.

Online casina stále bez licence

Ministerstvo ovšem ještě vydávat casino licence nezačalo, podle posledních zpráv by se tak mělo snad stát v březnu. Eviduje přitom celkem hned dvacet žadatelů o ně. Kterým se z pochopitelných důvodů nikterak nelíbí průtahy při vyřizování potřebného oprávnění. Ministerstvo se však ústy náměstka ministra financí v médiích vůči výtkám ohradilo. Jednak s argumentem, že nebylo v plánu, aby všechny sázkové kanceláře, které na našem území budou chtít pokračovat, mohly tak učinit již od okamžiku, kdy vstoupí v platnost nová právní úprava. A jednak také vinu klade i samotným společnostem, jelikož stále čeká na doložení potřebných příloh.

Celá situace se mimo to netýká pouze těch pocházejících ze zahraničí. Domácí trojice Tipsport, Fortuna, Sazka rovněž prozatím nemůže na tuzemském trhu odstartovat.

Nový zákon s sebou nese i další komplikace

Zpoždění bude mít i kontrolní systém, který by měl znemožnit hazard například těm osobám, které pobírají sociální dávky. Přestože první odhady byly optimističtější, podle současných předpokladů to vypadá, že se v praxi tento mechanismus uplatní až od příštího roku.

A vrásky na čele přidělává zahraničním poskytovatelům hazardních her ještě jiný požadavek v novém zákoně zakotvený. Ten totiž vyžaduje, aby byli sázející zaregistrovaní. Což je problematické zejména pro ty společnosti, které na českém území neprovozují kamennou pobočku. Registrace hráče by měla proběhnout osobně, přitom však povinnost mít kamennou provozovnu nikde explicitně stanovena není. Jde tak o další důvod, proč se vstup některých subjektů na český trh komplikuje a zdržuje.

Doporučené články

Velké srovnání – výhody a nevýhody online casin a kamenných heren

Velké srovnání – výhody a nevýhody online casin a kamenných heren

Offline automaty Rady pro hráče Zajímavosti

Svět hazardní her a casin dynamicky reaguje na požadavky hráčů, technologický vývoj i regulace a zákony, které provozování hazardních her ovlivňují. Hra rulety, blackjacku, kostek, pokeru a automatů už dávno není spojená s cestou do kamenného casina. V současné době mají hráči všechny hry na dosah ruky jedním kliknutí na mobilu, tabletu nebo počítači, a to kdekoli a kdykoli. Jaký je rozdíl mezi návštěvou kamenného casina nebo virtuálním hraním v online casinu? Tým recenzentů webu Automaty zdarma pro vás připravil velké srovnání.

Jak se zbavit závislosti na automatech a vyléčit se z gamblerství

Jak se zbavit závislosti na automatech a vyléčit se z gamblerství

Rady pro hráče

Na stránkách každého online casina najdete varování, že účast na hazardních hrách může způsobit závislost, a rozhodně se nejedná o bezpředmětnou informaci. Jakkoli jsou hazardní hry, jako jsou automaty, blackjack, ruleta, poker, kostky a mnoho dalších, určené primárně pro zábavu a vzrušení při čekání na výhru, mnoho lidí si na hře vypěstuje závislost. Ta má pak stejně negativní vliv na osobní a profesní život, jako závislost na drogách nebo alkoholu. Podle statistik organizací, které pomáhají lidem zbavit se závislosti, je zasaženo 5 % populace. Jak poznat závislost na automatech u sebe i u našich blízkých a jak se jí zbavit? Poradíme vám, jak na to.