Provozovatelé sázkových kanceláří se bouří, Ministerstvo financí nestíhá

Pavel Nový  · 
Provozovatelé sázkových kanceláří se bouří, Ministerstvo financí nestíhá

Českého trhu s hazardními hrami se naplno dotkly změny související s novým loterijním zákonem. Jde o nejvýraznější proměnu v posledních pětadvaceti letech. Kdo chce teď pokračovat legálně ve své činnosti, potřebuje pro ni licenci. To je ovšem problém. Řada společností už si o povolení oficiálně zažádala, a to s dostatečným předstihem.

Online casina stále bez licence

Ministerstvo ovšem ještě vydávat casino licence nezačalo, podle posledních zpráv by se tak mělo snad stát v březnu. Eviduje přitom celkem hned dvacet žadatelů o ně. Kterým se z pochopitelných důvodů nikterak nelíbí průtahy při vyřizování potřebného oprávnění. Ministerstvo se však ústy náměstka ministra financí v médiích vůči výtkám ohradilo. Jednak s argumentem, že nebylo v plánu, aby všechny sázkové kanceláře, které na našem území budou chtít pokračovat, mohly tak učinit již od okamžiku, kdy vstoupí v platnost nová právní úprava. A jednak také vinu klade i samotným společnostem, jelikož stále čeká na doložení potřebných příloh.

Celá situace se mimo to netýká pouze těch pocházejících ze zahraničí. Domácí trojice Tipsport, Fortuna, Sazka rovněž prozatím nemůže na tuzemském trhu odstartovat.

Nový zákon s sebou nese i další komplikace

Zpoždění bude mít i kontrolní systém, který by měl znemožnit hazard například těm osobám, které pobírají sociální dávky. Přestože první odhady byly optimističtější, podle současných předpokladů to vypadá, že se v praxi tento mechanismus uplatní až od příštího roku.

A vrásky na čele přidělává zahraničním poskytovatelům hazardních her ještě jiný požadavek v novém zákoně zakotvený. Ten totiž vyžaduje, aby byli sázející zaregistrovaní. Což je problematické zejména pro ty společnosti, které na českém území neprovozují kamennou pobočku. Registrace hráče by měla proběhnout osobně, přitom však povinnost mít kamennou provozovnu nikde explicitně stanovena není. Jde tak o další důvod, proč se vstup některých subjektů na český trh komplikuje a zdržuje.

Doporučené články

Největší výhra na automatech na světě = 39,7 miliiard dollarů 💵!

Největší výhra na automatech na světě = 39,7 miliiard dollarů 💵!

Historie Offline automaty Příběhy výherců Zajímavosti

Jackpot! To je slovo, které chce slyšet každý, kdo hraje výherní automaty. Je to šustivý zvuk peněz, který okamžitě mění život šťastného výherce. Největší jackpot, který kdy byl vyhrán na výherním automatu, vyhrál 25letý softwarový inženýr z Los Angeles, který v roce 2003 vyhrál úžasných 39,7 milionu dolarů na výherním automatu Megabucks.