Nová pravidla o hazardu vyženou automaty z restaurací, malých hospůdek a benzínových pump, dohled dostala za úkol celní správa

Pavel Nový  · 
Nová pravidla o hazardu vyženou automaty z restaurací, malých hospůdek a benzínových pump, dohled dostala za úkol celní správa

Dočítáme se o tom na internetu a slyšíme v médiích. Zákony fungují a mají pomáhat, ale někdy je jejich dosah zaznamenán s poněkud větším zpožděním, než by bylo vhodné. Mám na mysli zákon o hazardu a hraní a pravidlech pro hráče.

Co přinese nový zákon

Jak sami víte, toto nařízení platí teprve od ledna 2017. Je to nová věc a plno heren, barů a hospůdek funguje ještě na základě platné staré licence. I když se na ně zákon vztahuje a úřady se snaží jim stará povolení odebrat, využívají situace a provozují svou činnost směle dál podle zaběhnutých pravidel. Dle nového zákona musí mít provozovatel hazardu patnáct herních automatů a ani o jeden méně. Herna, popřípadě nonstop má být zavřený v době od třetí do desáté hodiny dopolední a hráči si musí během hraní dělat přestávky. Zatím to nikdo nehlídal, ale i tato skutečnost se změní.

Čekají nás striktní kontroly

Vše podléhá přísným kontrolám celních úřadů, policejním kontrolám a inspektorům, kteří budou chod a provoz heren a barů hlídat podle nových licenčních pravidel. Pokuty za nedodržení zákona budou opravdu vysoké. Registr hráčů je již schválen. Na takovém seznamu uvíznou lidé, kteří propadli hazardu, gambleři, sociálně slabé skupiny, které jsou závislé na dávkách od státu, lidé postižení exekucí a zákonem trestaní. Registr se dotkne všech provozoven hazardu, jak kamenných heren a casin, tak herních online webů.

Chystá se mnoho omezení

Mezi novinky, které platí už od teď, patří omezení webových stránek pro všechny provozovatele, kteří nemají kamennou pobočku v České republice nebo provozují hazard bez licence. Změna se dotkla také zdanění, herní automaty spadají do 35% sazby a další hazard do 23% sazby. Díky těmto novinkám a úpravám v zákoně nebudou automaty v restauracích, na benzinových pumpách, v nonstop barech a malých hospůdkách. Je smutné, že hazardu propadají čím dál tím mladší věkové skupiny, i když je podmínkou pro hraní věk nad 18 let.

Doporučené články

10 nejvyšších výher na online automatech

10 nejvyšších výher na online automatech

Historie Příběhy výherců Zajímavosti

Hráči hrají v kamenných a online casinech automaty nejen pro zábavu a relax, ale také s vidinou zajímavé výhry. Snem každého hráče je pak trefit jackpot a odnést si maximální možnou výhru. Příběhy těch, kterým se to podařilo, ostatní hráče lákají a jsou pro ně inspirující. Jaké byly v minulosti nejvyšší výhry na online automatech a kdo jsou tito šťastný výherci. Podívejte se také, jak hrát automaty zdarma, bez vlastního vkladu a přitom stále mít šanci vytočit si na válcích automatů rekordní výhry.

Nový zákon o hazardních hrách 2021: Co přináší hráčům v kamenných i online casinech?

Nový zákon o hazardních hrách 2021: Co přináší hráčům v kamenných i online casinech?

Legislativa

V minulosti byla situace na trhu s hazardními hrami pro hráče i provozovatele kamenných a online casin poměrně nepřehledná. K určitému nastavení platných podmínek a pravidel došlo v roce 2017, kdy vešel v platnost takzvaný loterijní zákon. Ten upravoval například zdanění casin, nastavil pravidla pro zodpovědné hraní nebo umožnil vstup na český trh i zahraničním provozovatelům. Jaká je v současnosti aktuální situace na poli sázkových kancelář a heren a kde hrát hazardní hry v online casinech v roce 2021?