Nová pravidla o hazardu vyženou automaty z restaurací, malých hospůdek a benzínových pump, dohled dostala za úkol celní správa

Pavel Nový  · 
Nová pravidla o hazardu vyženou automaty z restaurací, malých hospůdek a benzínových pump, dohled dostala za úkol celní správa

Dočítáme se o tom na internetu a slyšíme v médiích. Zákony fungují a mají pomáhat, ale někdy je jejich dosah zaznamenán s poněkud větším zpožděním, než by bylo vhodné. Mám na mysli zákon o hazardu a hraní a pravidlech pro hráče.

Co přinese nový zákon

Jak sami víte, toto nařízení platí teprve od ledna 2017. Je to nová věc a plno heren, barů a hospůdek funguje ještě na základě platné staré licence. I když se na ně zákon vztahuje a úřady se snaží jim stará povolení odebrat, využívají situace a provozují svou činnost směle dál podle zaběhnutých pravidel. Dle nového zákona musí mít provozovatel hazardu patnáct herních automatů a ani o jeden méně. Herna, popřípadě nonstop má být zavřený v době od třetí do desáté hodiny dopolední a hráči si musí během hraní dělat přestávky. Zatím to nikdo nehlídal, ale i tato skutečnost se změní.

Čekají nás striktní kontroly

Vše podléhá přísným kontrolám celních úřadů, policejním kontrolám a inspektorům, kteří budou chod a provoz heren a barů hlídat podle nových licenčních pravidel. Pokuty za nedodržení zákona budou opravdu vysoké. Registr hráčů je již schválen. Na takovém seznamu uvíznou lidé, kteří propadli hazardu, gambleři, sociálně slabé skupiny, které jsou závislé na dávkách od státu, lidé postižení exekucí a zákonem trestaní. Registr se dotkne všech provozoven hazardu, jak kamenných heren a casin, tak herních online webů.

Chystá se mnoho omezení

Mezi novinky, které platí už od teď, patří omezení webových stránek pro všechny provozovatele, kteří nemají kamennou pobočku v České republice nebo provozují hazard bez licence. Změna se dotkla také zdanění, herní automaty spadají do 35% sazby a další hazard do 23% sazby. Díky těmto novinkám a úpravám v zákoně nebudou automaty v restauracích, na benzinových pumpách, v nonstop barech a malých hospůdkách. Je smutné, že hazardu propadají čím dál tím mladší věkové skupiny, i když je podmínkou pro hraní věk nad 18 let.

Doporučené články

Největší výhra na automatech na světě = 39,7 miliiard dollarů 💵!

Největší výhra na automatech na světě = 39,7 miliiard dollarů 💵!

Historie Offline automaty Příběhy výherců Zajímavosti

Jackpot! To je slovo, které chce slyšet každý, kdo hraje výherní automaty. Je to šustivý zvuk peněz, který okamžitě mění život šťastného výherce. Největší jackpot, který kdy byl vyhrán na výherním automatu, vyhrál 25letý softwarový inženýr z Los Angeles, který v roce 2003 vyhrál úžasných 39,7 milionu dolarů na výherním automatu Megabucks.