Co hráč, to gambler? Je hraní bezpečné?

Pavel Nový  · 
Co hráč, to gambler? Je hraní bezpečné?

Možná donutíte některé lidi poněkud pozdvihnout obočí, když před nimi prohlásíte, že se věnujete hraní online automatů. Tato aktivita si nese punc čehosi kontroverzního, v očích některých osob dokonce velmi nebezpečného. To ovšem není pravda. Jde o způsob trávení volného času, který je naprosto stejný jako cokoli jiného. Chodíte sportovat či do divadla? Proč byste si občas tedy nemohli jen tak pro odreagování zahrát.

Spousta lidí miluje adrenalinové sporty (hazard je vlastně také adrenalinový sport), kde se ale mohou zranit či zabít. A stává se to velice často. My, kdo ze zranění máme obavy, ale stejně bychom si ten adrenalin nechtěli nechat ujít, máme také své oblíbené aktivity. Jednou z nich je právě hraní v kasínech.

Kdy hrát a kdy ne?

Hrát byste rozhodně neměli v období, kdy nejste v adekvátní psychické kondici. Jste unavení, smutní nebo přetížení? Zasáhla vás nějaká osobní či rodinná krize? Rozhodně si trávení času s online automaty ponechte na moment, kdy vám bude lépe. Ani byste k online hrám neměli usedat s cílem zbohatnout, natož tak řešit svou finanční situaci. Hrajte zkrátka tehdy, když vás to baví a berte tuto aktivitu s nadhledem, počítejte s možnými riziky. Pamatujte si, že právě plné soustředění je klíčem k úspěchu.

Jsou online casina bezpečná?

Od 1.1.2017 jsou u nás online automaty a další kasíno hry zábavou, která je naprosto legální. A pokud si vyberete seriózní casino s licencí, v němž budete hrát, tak velmi přísně regulovanou, tedy se nemusíte bát o svoje vložené peníze. Portál by měl mít zřetelně vymezené podmínky a podléhat příslušné regulaci, to vše byste se měli dočíst na jejich webu. Jestliže tedy následně hrajete zodpovědně, není na tom vůbec nic špatného.

Jedinou podmínkou je, aby vám už bylo osmnáct let. Pak se můžete sami rozhodnout, jestli se této činnosti budete věnovat a můžete tuto volbu učinit svobodně a vědomím všech důsledků. To si ovšem sama casina poměrně striktně kontrolují, takže hráči, kteří nejsou plnoletí, by v nich rozhodně neměli uspět.

Jak poznám, že s hraním mám problém?

Bere vám hraní více času, než jste původně plánovali? Zanedbáváte kvůli online automatům ostatní činnosti nebo blízké osoby? Utrácíte v online hrách prostředky, které jste původně měli určeny na něco jiného, případně už si musíte dokonce kvůli hraní půjčovat? Přivádí vás hraní do jiných potíží, protože vám omezuje každodenní život a běžné fungování? Pak byste mohli sklouznout k závislosti a rozhodně svoje obtíže přiměřeným způsobem řešte. Většina portálů umožňuje dočasné takzvané sebevyloučení. Pokud by to nebylo dostačující, obraťte se pro pomoc na odborníky, případně sledujte náš portál, kde se tomu začneme v blízké době naplno věnovat.

Máte nějaké otázky? Pište prosím do komentářů!

Doporučené články

10 nejvyšších výher na online automatech

10 nejvyšších výher na online automatech

Historie Příběhy výherců Zajímavosti

Hráči hrají v kamenných a online casinech automaty nejen pro zábavu a relax, ale také s vidinou zajímavé výhry. Snem každého hráče je pak trefit jackpot a odnést si maximální možnou výhru. Příběhy těch, kterým se to podařilo, ostatní hráče lákají a jsou pro ně inspirující. Jaké byly v minulosti nejvyšší výhry na online automatech a kdo jsou tito šťastný výherci. Podívejte se také, jak hrát automaty zdarma, bez vlastního vkladu a přitom stále mít šanci vytočit si na válcích automatů rekordní výhry.

Nový zákon o hazardních hrách 2021: Co přináší hráčům v kamenných i online casinech?

Nový zákon o hazardních hrách 2021: Co přináší hráčům v kamenných i online casinech?

Legislativa

V minulosti byla situace na trhu s hazardními hrami pro hráče i provozovatele kamenných a online casin poměrně nepřehledná. K určitému nastavení platných podmínek a pravidel došlo v roce 2017, kdy vešel v platnost takzvaný loterijní zákon. Ten upravoval například zdanění casin, nastavil pravidla pro zodpovědné hraní nebo umožnil vstup na český trh i zahraničním provozovatelům. Jaká je v současnosti aktuální situace na poli sázkových kancelář a heren a kde hrát hazardní hry v online casinech v roce 2021?