Co hráč, to gambler? Je hraní bezpečné?

Pavel Nový  · 
Co hráč, to gambler? Je hraní bezpečné?

Možná donutíte některé lidi poněkud pozdvihnout obočí, když před nimi prohlásíte, že se věnujete hraní online automatů. Tato aktivita si nese punc čehosi kontroverzního, v očích některých osob dokonce velmi nebezpečného. To ovšem není pravda. Jde o způsob trávení volného času, který je naprosto stejný jako cokoli jiného. Chodíte sportovat či do divadla? Proč byste si občas tedy nemohli jen tak pro odreagování zahrát.

Spousta lidí miluje adrenalinové sporty (hazard je vlastně také adrenalinový sport), kde se ale mohou zranit či zabít. A stává se to velice často. My, kdo ze zranění máme obavy, ale stejně bychom si ten adrenalin nechtěli nechat ujít, máme také své oblíbené aktivity. Jednou z nich je právě hraní v kasínech.

Kdy hrát a kdy ne?

Hrát byste rozhodně neměli v období, kdy nejste v adekvátní psychické kondici. Jste unavení, smutní nebo přetížení? Zasáhla vás nějaká osobní či rodinná krize? Rozhodně si trávení času s online automaty ponechte na moment, kdy vám bude lépe. Ani byste k online hrám neměli usedat s cílem zbohatnout, natož tak řešit svou finanční situaci. Hrajte zkrátka tehdy, když vás to baví a berte tuto aktivitu s nadhledem, počítejte s možnými riziky. Pamatujte si, že právě plné soustředění je klíčem k úspěchu.

Jsou online casina bezpečná?

Od 1.1.2017 jsou u nás online automaty a další kasíno hry zábavou, která je naprosto legální. A pokud si vyberete seriózní casino s licencí, v němž budete hrát, tak velmi přísně regulovanou, tedy se nemusíte bát o svoje vložené peníze. Portál by měl mít zřetelně vymezené podmínky a podléhat příslušné regulaci, to vše byste se měli dočíst na jejich webu. Jestliže tedy následně hrajete zodpovědně, není na tom vůbec nic špatného.

Jedinou podmínkou je, aby vám už bylo osmnáct let. Pak se můžete sami rozhodnout, jestli se této činnosti budete věnovat a můžete tuto volbu učinit svobodně a vědomím všech důsledků. To si ovšem sama casina poměrně striktně kontrolují, takže hráči, kteří nejsou plnoletí, by v nich rozhodně neměli uspět.

Jak poznám, že s hraním mám problém?

Bere vám hraní více času, než jste původně plánovali? Zanedbáváte kvůli online automatům ostatní činnosti nebo blízké osoby? Utrácíte v online hrách prostředky, které jste původně měli určeny na něco jiného, případně už si musíte dokonce kvůli hraní půjčovat? Přivádí vás hraní do jiných potíží, protože vám omezuje každodenní život a běžné fungování? Pak byste mohli sklouznout k závislosti a rozhodně svoje obtíže přiměřeným způsobem řešte. Většina portálů umožňuje dočasné takzvané sebevyloučení. Pokud by to nebylo dostačující, obraťte se pro pomoc na odborníky, případně sledujte náš portál, kde se tomu začneme v blízké době naplno věnovat.

Máte nějaké otázky? Pište prosím do komentářů!

Doporučené články

Velké srovnání – výhody a nevýhody online casin a kamenných heren

Velké srovnání – výhody a nevýhody online casin a kamenných heren

Offline automaty Rady pro hráče Zajímavosti

Svět hazardní her a casin dynamicky reaguje na požadavky hráčů, technologický vývoj i regulace a zákony, které provozování hazardních her ovlivňují. Hra rulety, blackjacku, kostek, pokeru a automatů už dávno není spojená s cestou do kamenného casina. V současné době mají hráči všechny hry na dosah ruky jedním kliknutí na mobilu, tabletu nebo počítači, a to kdekoli a kdykoli. Jaký je rozdíl mezi návštěvou kamenného casina nebo virtuálním hraním v online casinu? Tým recenzentů webu Automaty zdarma pro vás připravil velké srovnání.

Jak se zbavit závislosti na automatech a vyléčit se z gamblerství

Jak se zbavit závislosti na automatech a vyléčit se z gamblerství

Rady pro hráče

Na stránkách každého online casina najdete varování, že účast na hazardních hrách může způsobit závislost, a rozhodně se nejedná o bezpředmětnou informaci. Jakkoli jsou hazardní hry, jako jsou automaty, blackjack, ruleta, poker, kostky a mnoho dalších, určené primárně pro zábavu a vzrušení při čekání na výhru, mnoho lidí si na hře vypěstuje závislost. Ta má pak stejně negativní vliv na osobní a profesní život, jako závislost na drogách nebo alkoholu. Podle statistik organizací, které pomáhají lidem zbavit se závislosti, je zasaženo 5 % populace. Jak poznat závislost na automatech u sebe i u našich blízkých a jak se jí zbavit? Poradíme vám, jak na to.