Automaty-zdarma.com

Výherní hrací automaty online zdarma bez registrace!!

Kde se vzaly, tu se vzaly výherní automaty

Víte, co předcházelo tomu, že si dnes můžete zahrát jeden z mnoha populárních online automatů? Kde se vůbec vzaly a odkud pocházejí? Pojďte s námi na krátký výlet do rané historie!

Jak to začalo

Ty první automaty byly samozřejmě ty staré dobré offline. Vůbec první přišel na svět na konci 19. století v americkém New Yorku. Vyrobilo ho duo Sittman a Pitt. Šlo v podstatě o takového pradědečka dnešních pětiválcových automatů. Tenhle ale ještě žádné válce vůbec neměl. Místo nich na něm bylo umístěno 5 bubnů s 50 pokerovými kartami.

Také ještě vůbec nedisponoval integrovaným výplatním systémem. Když se vám dařilo, výhra vám padla v naturáliích. Místo peněžité odměny jste si tak mohli odnést vesměs pivo nebo cigarety, zpravidla dle uvážení provozovatele přístroje. Výši výher se samozřejmě majitelé pokoušeli poněkud nekalými způsoby korigovat ve svůj prospěch.

Následoval bouřlivý rozvoj

První model s integrovaným výplatním systémem se jmenoval Liberty bell a přišel na svět na konci 19. století (někde mezi roky 1887 a 1895). Na počátku století následujícího už se pozvolna otevírala cesta k těm výherním automatům, které známe dnes. Tady mají také kořeny populární fruit machines – automaty zobrazující ovoce, stále velmi oblíbené. Ve 20. a 30. letech nastává zlatá éra tohoto oboru, díky legalizování hazardu v Nevadě.

V 60. letech na scénu vstoupil první elektromechanický automat. Do něj už se daly mince vhazovat a také je uměl uschovat a vyplatit výherci. Nedlouho poté se zrodil i nápad generátoru pseudonáhodných čísel, který stále ještě uvidíte v praxi i dnes. Ten znemožňoval podvádění. Odtud už byl jen krůček k video automatům a současným online automatům.

To je pro dnešek vše, s dalšími informacemi se s vámi podělíme příště 😉

Kategorie: Historie, Zajímavosti

Zanechte nám vzkaz

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Historie - Podobné články

Macao Macao je Mekkou hazardních hráčů. Celosvětové prvenství v hazardu drží od roku 2007, kdy se Macao dostalo před Las Vegas. Nevelký poloostrov ležící na jihočínském pobřeží aktuálně vynáší majitelům tamních kasin ročně více peněz, než… Pokračovat ve čtení »

Přidáno on Březen 5, 2017 · 0 komentářů  

Tyto stránky jsou určené pro česky mluvící občany, kteří nemají trvalý pobyt v České nebo Slovenské republice a nevztahuje se na ně novela zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách. Pro ostatní je čtení stránek zakázáno a prosíme o opuštění webu. Stránky mají čistě informační charakter. Veškeré informace se týkají osob starších 18 let.